LATO WE WŁOSACH

Pamiętacie legendarną scenę z „Doktora No”, klasycznego Bonda z 62’ roku, gdy piękna Honey Ryder, przy dźwiękach calypso wychodzi z morza w białym bikini, muszlami w rękach i zarzuca blond włosy na plecy? To absolutny „wzór metra z Sevres” plażowej urody, nieśmiertelny kadr ukazujący piękno wakacyjnej, słodkiej dziewczyny, dla której nie tylko agent 007, ale każdy facet straciłby głowę.

Kerastase, Bain Cheveux Color
Kerastase, Bain Cheveux Color

Skoro o głowie mowa – dziś parę słów na temat pielęgnacji włosów, nie tylko w kolorze plantynowego blondu, a’la dziewczyna Jamesa Bonda, grana przez boską Ursulę Andress. Nasze fryzury, starannie przygotowane przed urlopem, poddawane słonecznym kąpielom, słonej wodzie i smaganiom gorącego wiatru stają się suche, matowe i nie mniej niż nasza skóra potrzebują ochrony i pielęgnacji. Jak zatroszczyć się o kondycję włosów podczas wakacji? Zapytaliśmy o to Marka Kozłowskiego z salonu fryzjerskiego Ralf&Jack:
Okres letni to czas, kiedy w naszym organizmie wytwarza się duża ilość witaminy D , a jak powszechnie wiadomo odpowiedzialna jest ona za nasz pozytywny nastrój . W czasie urlopu wskazane są kąpiele słoneczne, ale jak to zazwyczaj bywa, coś działa na coś lepiej, a na coś innego gorzej. I tak jest z naszymi włosami. Słońce nie jest ich najlepszym przyjacielem. Do walizki zabieramy więc koniecznie środki zabezpieczające z filtrami UV. Konsultacja z fryzjerem przed wyjazdem pozwoli dobrać odpowiednie szampony, maski oraz nektary termiczne, które pozwolą uzupełnić i utrzymać odpowiednie nawilżenie włosów. Są to lekkie preparaty o przyjemnym zapachu, które zarówno zabezpieczą, jak i będą pielęgnować nasze fryzury podczas wakacji.

 

 

Fryzury lato 2016 – jakie cięcie wybrać?

Kerastase, Masque UV Defense POT
Kerastase, Masque UV Defense POT

Pielęgnacja to podstawa, ale może mamy ochotę na odmianę fryzury przed urlopem? Dobra wiadomość – aby modnie wyglądać w czasie wyjazdu nie musimy specjalnie przejmować się układaniem włosów. Wciąż najmodniejszy look, to „dziewczyna na wietrze”, w trendach fryzur dominuje swoboda, zapewni ją strzyżenie poziomami i sekcjami, nadające fryzurze dynamiki. Na fali wciąż są fryzury lekko niedbałe, typu grunge, nie pakujmy więc do walizki prostownicy, ani lokówki. Stawiajmy na „wet look”, co dzięki kąpielom w morzu i basenie nie będzie problemem, a w upały zaplatajmy wciąż szalenie modny afrykański warkocz. W torbie plażowej warto mieć cały arsenał spinek, klamerek i opasek, ich używanie z pewnością wywoła eksplozję pomysłów. Oglądając tutoriale na You Tube możemy do perfekcji opanować sztukę plątania wymyślnych koczków i węzłów, co warto poćwiczyć jeszcze przed wyjazdem. Wyposażmy się w kilka nakryć głowy na różne okazje, romantyczny kapelusz z wielkim rondem, czy mały, materiałowy bucket hut, przypominający czapkę wędkarza. W modzie są także wzorzyste chusty, a zwieńczeniem urlopowego luzu może być upleciony na łące wianek. Selfie o zachodzie słońca z kwiatami we włosach, to będzie hit naszej relacji z wakacyjnego wyjazdu!

 

Produkty do pielęgnacji włosów marki Kerastase można kupić m.in. w salonie fryzjerskim Ralf&Jack i sklepie Beauty Bloom.