MOC KOBIECOŚCI

Hiszpański dekolt
Dziś co nieco o kobiecych motywach we wiosennych kolekcjach. Słodki, seksowny i nie wiedzieć czemu na długo zapomniany – hiszpański dekolt. Krój z dobrą i długą tradycją, sięgającą XIX wieku. Na salony wprowadziła motyw głęboko odkrytych ramion żona Napoleona, Eugenia, z pochodzenia Hiszpanka. Fason „off shoulder” króluje obecnie na wybiegach, pojawia się w sukienkach i bluzkach. Odsłania linię szyi, na której może pojawić się elegancka biżuteria, jest idealny na eleganckie wyjście i letnie, upalne wieczory.

 

Babcina szafa

mat. prasowe: Sinsay, Mohito, Oglądając najnowszą odsłonę stylu vintage rzec by można, ciuchy z balu przebierańców, albo cały lumpeks w jednej stylizacji. Alessandro Michele, nowy dyrektor kreatywny Gucci pokazał to, co naprawdę kocha – babciny styl, a za przykładem tej marki stroje rodem niczym z szafy pachnącej preparatem antymolowym zagościły w każdym lookbooku. Obowiązkowy zestaw a’la babcia patrząc od góry wygląda tak – beret, ogromne okulary, bluzka pod szyję z zawiązaną kokardą, na tym mnóstwo korali, trapezowa spódnica midi, rajstopy i buty na słupku. Mamy też wersję z płaskimi mokasynami, suknią z falbanami (obowiązkowo do połowy łydki), narzuconym na wszystko babcinym swetrem. Czyli kobiecość w wersji old school, styl dla najodważniejszych i próbujących w modzie wszystkiego.

 

 

 

Prosto z sypialni

fot.: Shutterstock
fot.: Shutterstock

Gdy Marc Jacobs pokazał najnowszą kolekcję dla Louis Vitton można było przecierać oczy i…ziewać. Sukienki – haleczki, spodnie nie różniące się od piżamowych, jedwabne koszulki, w których z powodzeniem można by spać w gorącą, letnią noc. Staje nam przed oczami słynna scena z naszej narodowej epopei, gdy spłoszoną Zosię spotkał w ogródku Tadeusz, a ta jeszcze nie była kompletnie ubrana. Nie jesteśmy przekonani, jaka byłaby mina szefa, gdybyśmy ubrane w szlafrokowy płaszcz i satynową haleczkę wkroczyły do biura, ale na spacer po bulwarze w modnym kurorcie – czemu nie!