ŚWIĘTO NAJMŁODSZYCH

Prezenty, słodycze bez ograniczeń, dużo śmiechu i beztroska zabawa – Dzień Dziecka to święto maluchów, ale i tych wszystkich, którzy im towarzyszą – rodziców, dziadków, przyjaciół. Problem podstawowy – jak urządzić dziecku przyjemne i długo pamiętane wydarzenie, a przy tym nie zwariować i po szalonym kinderbalu nie remontować zdemolowanego wielobarwnym tortem mieszkania? Rozwiązanie jest proste – wychodzimy z domu. Alfa Centrum gwarantuje spędzenie świątecznego popołudnia z dziećmi, spełniającego wszelkie konieczne warunki – ma być ekscytująco, kolorowo i smacznie. To może na początek porcja adrenaliny? – Wspinanie to ulubiona zabawa dzieciaków, stopień trudności dostosowujemy do możliwości (dla początkujących, zaawansowanych i wytrawnych wspinaczy), to wspaniały i całkowicie bezpieczny relaks i trening – zapewnia Adam Ludwik, ze ścianki wspinaczkowej Okapik.

mat.: Reserved
mat.: Reserved

Nie tylko na lody
Po emocjach związanych ze wspinaczką czas na małe co nieco. Strefa Smaku Alfa Centrum przygotowała się na święto najmłodszych, oferując specjalne promocje. Zapraszamy dzieci na pyszne lody, które z okazji Dnia Dziecka proponujemy w cenie 2 zł za gałkę. Z doświadczenia wiemy, że maluchy najczęściej sięgają po smak truskawkowy i ciasteczkowy – zachęca Paulina Łapciuk z Kawiarni Sowa. Także Restauracja Sphinx proponuje specjalne atrakcje: Pogoda sprzyja, zapraszamy zatem do ogródka, gdzie mamy kącik zabaw dla dzieci, najmłodsi mogą korzystać ze specjalnego menu, a w nim: m.in. pizza „Bambino”, racuchy „Słodziuchy”, „Łosoś smakosza”, a na deser „Słodka pychotka”. Warto korzystać, dla małych klientów przygotowaliśmy konkurs z nagrodą główną w postaci wycieczki do Disnaylandu w Paryżu – poleca kierownik Sphinxa, Dariusz Kucharczyk. Do restauracji Sponti możemy się wybrać na pyszną szarlotkę z lodami waniliowymi lub deser lodowy z bitą śmietaną, owocami i sosem czekoladowym. Najmłodsi chętnie sięgną także po smaczny deser z Yogolandu, jogurt łączony z dodatkami w postaci świeżych owoców, bakalii, z polewami i posypką – M&M’s, crunch, lub kruszoną, białą czekoladą.

Ruszamy po prezenty
Dzień Dziecka nie może odbyć się bez kupowania prezentów. Nasz pociechy uszczęśliwimy grą na X-Boxa (dostępne w RTVEuroAGD lub Sferis), możemy wybrać wersję interaktywną, włączającą do zabawy całą rodzinę. Dobrym wyborem będzie także modny ciuszek, ogrodniczki lub boyfriendy z nieśmiertelnego jeansu, koszulki z kolorowymi printami, najlepiej z motywem zwierzątek, koszulki i buty opatrzone naszywkami z wizerunkiem popularnych postaci z bajek. Królują kolory obowiązujące także w „dorosłej” modzie – róże, błękity i biel.

Ukoronowaniem dnia pełnego wrażeń będzie wizyta w Kinie Helios, na ekranach sporo filmów dla młodszych i starszych dzieci: „Dzielny kogut Maniek”, „Alicja po drugiej stronie lustra”, „Angry Birds” i „Jak uratować mamę”.